Działania w szkołach: część czwarta

Tydzień Ziemi powoli dobiega końca jednak dalej obserwowaliśmy duże zaangażowanie Konińskich szkół. Zacznijmy od Szkół Ponadpodstawowych, czyli od III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Koninie , które z okazji tygodnia Ziemi przygotowało Kiermasz ze zdrowymi przekąskami. Było nie tylko zdrowo, ale też smacznie, spójrzcie tylko na te smakołyki !!!
II Liceum Ogólnokształcące im K.K. Baczyńskiego w Koninie we wtorek zainteresowało się ochroną pszczół i zwierząt, więc panował tam żółty dresscode oraz odbył się Kahoot. W środę uczniowie przygotowali fit kawiarenkę z pysznościami oraz zorganizowali już trzeciego edukacyjnego Kahoota. Mamy nadzieje, że dobrze się bawiliście.
W Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika w Koninie odbył się koncert na rzecz klimatu. Pokazuje to, że Tydzień Ziemi można obchodzić na wiele różnych sposobów, a muzyka jest jednym z nich. Jesteśmy dumni z młodych artystów.
Zespół Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego w Koninie nie pozostaje w tyle organizując pokaz mody ekologicznej. Modelki i modele mieli trudne zadanie, ale jak widzimy poradzili sobie rewelacyjnie. Szkoła zaangażowała się również w sprzątanie pobliskich terenów, zorganizowała Kahoota oraz uczniowie wykonali klimatyczne plakaty. Miło robi nam się w serduszku widząc to zaangażowanie.
A teraz czas na nasze Konińskie Szkoły podstawowe. Szkoła Podstawowa nr 12 w Koninie im. S.Moniuszki nagrała wśród uczniów sondę na temat działań podejmowanych w ochronie klimatu, przeprowadziła akcje sprzątania okolicznych trenerów, zorganizowała konkurs na plakat, napisała masę listów do Ziemi czy spotkała się z Panem Podróżnikiem, który opowiadał o pięknie naszej planety. Ilość działań naprawdę budzi szacunek.
Kolejna jest Szkoła Podstawowa nr 4 im. Gustawa Morcinka w Koninie, która swoją troskę o klimat pokazała sądząc roślinki, przygotowując dla uczniów propozycje vege obiadów czy grając w klasach I-III w gry planszowe o naszej Planecie.
Szkoła podstawowa nr 10 zadbała o ekologię w lesie, sprzątała pobliski las oraz wysiewała łąkę co jest naprawdę dużym przedsięwzięciem oraz na lekcjach biologii uczniowie rozmawiali o gospodarce odpadami i kompostowaniu, aby następnie założyć obserwacje czasu rozkładów odpadów w dwóch środowiskach(gleba i woda).
Za to Szkoła Podstawowa nr 1 im. Zofii Urbanowskiej w Koninie kolejny raz pozytywnie nas zaskakuje organizując lekcje w plenerze oraz w klasie 6a i 4c przygotowując zdrowe dania.
Top