Pomysły

Wszystkie pomysły

Zużyj jeszcze raz i pozwól żyć

Wydarzenie podczas kampanii, którego celem jest rozprzestrzenienie idei „zero waste”, czyli nie wyrzucaj, zużyj ponownie. Przeprowadzenie warsztatów z grupą zainteresowanych osób na temat tego ruchu, opowiedzenie dlaczego jest to tak ważne, pokazanie kilku przykładów.

autor

Ja nie chcę zostać wymierający gatunkiem

Ja nie chcę zostać wymierający gatunkiem/Wymierają gatunki, nie chce zostać kolejnym Hasła na kwietniową kampanię, pokazanie, że zwierzęta są bardzo ważną częścią naszego życia, bez nich nie jesteśmy wstanie żyć na Ziemi. Rozprzestrzenienie idei weganizmu i wegetarianizmu, (prawdopodobna współpraca z dietetykiem), omówienie kwestii kolejnych wymierających gatunków, ich ochrony oraz tego jak możemy je chronić.

autor

Ja nie chcę CO2 w atmosferze, a ty?

Wydarzenie podczas kampanii mające na celu pokazać dlaczego smog jest dla nas zł, ile go produkujemy i dlaczego się pojawia. Mógłby być to happening albo wydarzenie zamknięte, jednak problem spalin i emisji szkodliwych gazów, np. poprzez palenie śmieciami w okresie grzewczym jest cały czas akualny.

autor

Hot Planeta

Motyw kampanii mający na celu pokazać : co to jest globlane ocieplenie, dlaczego jest dla nas niebezpieczne, dlaczego zachodzi, czy mamy na nie wpływ, jak je zmniejszać własnymi działaniami Miałby on na celu uświadomienie społeczeństwa dlaczego temperatura na Ziemi podniesie się do 1,5 C° może być dla nas katastrofalna w skutkach.

autor

Plastikożercy

Kampania mająca na celu edukację ludzi na temat tego, ile ton plastiku produkujemy jako społeczeństwo, ile z tego można zastąpić innymi surowcami. Uświadomienie ludziom, że plastik jest w naszej diecie w postaci mikroplastiku dostaje się np. do wody i wraz z nią dostaje się do naszego układu pokarmowego. Akcja miałaby także na celu wsparcie organizacji […]

autor

1000 oddechów

Odnowienie sadów miejskich i zasadzenie nowych drzewek tlenowych. W przeliczeniu byłoby to około 1000 oddechów dla ludzi.

autor

Twój oddech dla Planety/ Planeta oddycha twoimi płucami

Akcje mające na celu pokazanie wagę powietrza w dzisiejszym świecie, przybliżenie znaczenia tlenu dla każdego żywego organizmu. Także jak zanieczyszczenie powietrza wpływa na nasze zdrowie i życie, i jak dużo od niego zależy.

autor

Stwórz coś z niczego

Pomysł miałby na celu tworzenie różnych rzeczy (na przykład pacynek lub ozdób) z tego co inni nazywają ,,śmieciami”. Na publicznych warsztatach osoby, które by tego chciały, mogłyby stworzyć z materiałów takich: jak plastikowe butelki,  stare deski, resztki materiałów, porysowane płyty itp. co tylko by chciały. Co by to było, zależałoby tylko od osoby, która by […]

autor

Żyj Planetą

Motyw przewodni kampanii, oraz pokazani połączenia „Ludzie=planeta”, happening pokazujący, że nie ma opcji B, mamy jedną Planetę, a od jej stanu zależy bezpośrednio nasze życie i zdrowie.

autor

Życielnik

Stworzenie łąki kwiatowej na terenie miasta Konin, która umożliwiłaby kontakt mieszkańców z naturą, a także stworzenie naturalnej przestrzeni dla owadów do życia. Łąka ta nie byłaby w żaden sposób kontrolowana przez człowieka, co pozwoliłoby na jej samoistny wzrost.

autor

Razem dla Planety

Pokazanie, że Ziemia jest naszą wspólną własnością, (hasło przewodnie kampanii), której celem byłoby pokazania, że każde działanie się liczy, ponieważ często myślimy o działaniu na rzecz Ziemi, w kategoriach jednej osoby, organizacji.

autor

Zielony

Stworzenie książki z krótkimi opowiadaniami z wieloma obrazkami (raczej dla młodszych) o małym zielonym stworzeniu, którzy kocha przyrodę, ale nie umie o nią dbać. Zielony to imię tego stworzenia, jego kolor oraz jest to jego umiejętności co do ekologii – jest w tym zielony. Główny bohater spotyka ludzi i razem z ich pomocą uczy się […]

autor

Z ekologią na TY

Z ekologią na TY / RośnieMY w zieloną siłę Chodzenie po szkołach, by mówić i uczyć o ekologii. Również pokazywać to w sposób praktyczny na zasadzie hasła „Jeżeli możesz, zrób to sam” czyli jak zrobić coś z odpadów/resztek (piórnik, album na zdjęcia, malowanie barwnikami z roślin itp.)

autor

Nierozerwalni

Pokaz zdjęć, obrazów, wierszy, rzeźb i grafik nawiązujących do nierozerwalności ludzkiego życia i przyrody. Zaznaczenie braku istnienia ludzi bez Ziemii. Pomysł może być wykonany całkowicie online, albo w formie wystawy. Poza tym do projektu może zostać dodany wspólny, wielki spacer z Konińskim schroniskiem (ponownie pokaże to jak bardzo jesteśmy związani ze zwierzętami i otaczająca nas […]

autor

Ziemia – nasz dom

Pomysł chodzenia po różnych placówkach edukacyjnych (raczej podstawówek i przedszkoli), by tworzyć tam domki z odpadów. Pokazanie recyklingu w praktyce. W czasie tworzenia oczywiście można prowadzić rozmowy o wpływie śmieci na Ziemię.

autor

W zielone z nami graj!

Połączenie sportu i promowania ekologii. Zorganizowanie festynu sportowego z biegiem oraz spacerem na rzecz Ziemi (spacer może być powiązany ze zbieraniem śmieci). Poza tym można poprosić do organizacji różne drużyny sportowe z Konina i organizować pokazy/mecze (np. klub szermierki, KSS Mustang)

autor

Zasadźmy lepsze jutro

Projekt wymiany małych kwiatów oraz roślin, wśród mieszkańców Konina (może odbywać się jedynie z rąk do rąk, na małe ilości oraz ma to być wymiana, a nie sprzedaż. W innym wypadku jest to łamanie prawa).

autor

Zielony Zawrót Głowy

Wspólne działanie grup artystycznych (np. Atelier KreDKa, Koniński Klub Fotograficzny FF) razem z MAK, by stworzyć ekologiczną wystawę. Przedstawimy na niej równie piękno naszej planety jak i ekoprace – całkowicie z przyrody lub dla przyrody (recykling)

autor

Instrument z recyklingu

Muzyczny recykling, ciekawy pomysł na własny instrument. Twórcą instrumentu jest Jacek Dziedziczak

autor

Top