M-BAZA

Czym jest M-BAZA?

To mapa młodzieżowych miejsc w naszym mieście. Ten projekt tworzą młodzi Koninianie. Razem ogarniamy mapę ciekawych miejsc w mieście!

Jak zgłosić miejsce?

Wystarczy, że wypełnisz formularz, a my ulokujemy je na interaktywnej mapie. Zgłoś swoją miejscówkę!

Młodzieżowe miejscówki

Zostań ambasadorem M-BAZY

Szukamy ambasadorów którzy pomocą w tworzeniu tej inicjatywy. Jest to projekt stworzony PRZEZ MŁODZIEŻ, DLA MŁODZIEŻY, więc ty będziesz miał na niego wpływ i od ciebie będzie zależało jak będzie wyglądał.

Czym będzie się zajmował ambasador?

  • Promocją mapy w swojej szkole poprzez wydarzenia, rozwieszanie plakatów, happeningi
  • Zbieraniem danych do mapy i umieszczaniem ich na niej
  • Każdy ambasador dostanie inne, odpowiadające jego umiejętnościom zadanie np. tworzenie postów w social mediach, fotografowanie miejsc, organizowanie spotkań, kontaktowanie się ze szkołami, itp.

Kto może zostać ambasadorem?

  • Aby zostać ambasadorem musisz mieć ukończone 13 lat, potrafić wziąć za coś odpowiedzialność, mieć dobry kontakt z dyrekcją twojej szkoły i nie bać się występować publicznie.

Co zyskasz?

  • Pomożesz stworzyć wartościową inicjatywę dla młodych w Koninie
  • Zostaniesz wolontariuszem, podpiszemy z Tobą umowę na wolontariat, więc w przyszłości dostaniesz punkty do liceum/ na studia
  • Poznasz wielu wyjątkowych ludzi, dowiesz się jak tworzyć projekt od początku do końca, przy okazji rozwiniesz swoje pasje

Dlaczego nasz projekt jest potrzebny?

M-BAZA powstaje, ponieważ słaby jest przepływ informacji o miejscach młodzieżowych na terenie Konina, a młodzi chcą się spotykać i często nie wiedzą, gdzie się udać. Niepokojący jest fakt braku dyskusji na temat potrzeb utrzymywania kontaktu między młodymi ludźmi, ich integracji, również dla dobrego zdrowia psychicznego, zwłaszcza po zdalnym nauczaniu. Jako pierwsi w Koninie postanowiliśmy to zmienić!

Do czego dążymy?

Chcemy pomóc nastolatkom w odkryciu ciekawych i bezpiecznych miejsc, w których będą mogli się spotkać z rówieśnikami. Będziemy te miejsca promować, ponieważ uważamy, że sama świadomość o istnieniu miejscówek stworzy okoliczności do spotykania nowych ludzi i nawiązywania znajomości przez młodzież. Mamy nadzieję, że wspólne stworzenie mapy pomoże w wygenerowaniu poczucia młodzieżowej wspólnoty, która tworzy miasto przystosowane do swoich potrzeb.

Projekt jest realizowany w ramach akcji Masz Głos Fundacji Batorego.

Top