Działania w szkołach: część trzecia

Kolejny dzień kolejne aktualności z wydarzeń w szkołach z okazji Tygodnia Ziemi w Koninie.
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Zofii Urbanowskiej w Koninie wyszła ze świetną inicjatywą zrobienia drzewek z plastikowych butelek, które uczniowie na co dzień przynoszą do szkoły.
Miało to na celu pokazanie, jak wielka ilość plastiku nas otacza.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Koninie postanowili zbadać jakość powietrza w szkolnym ogródku. Jakość powietrza była tam bardzo dobra, uważają że to dlatego, że jest tam dużo roślinności i mały ruch samochodów.
Ciekawe wnioski, prawda?
W Szkole Podstawowej nr 7 w Koninie zawitały „Eko-Stworki” czyli zrobione z odpadów zabawki.
W Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 9 w Koninie co dzień odbywają się najróżniejsze warsztaty mające na celu podnosić świadomość młodych na temat ekologii.
O ekologi można uczyć się również na lekcjach języka niemieckiego. Udowadnia to Szkoła Podstawowa nr 10 im. A. Mickiewicza w Koninie , która z okazji dnia ziemi przygotowało lapbooki po niemiecku.
Szkoła Podstawowa nr 11 im. Floriana Marciniaka w Koninie z okazji dnia ziemi zrobiła plakaty w formie papierowej, jak i w cyfrowej. Poza tym 26.04 odbyła się debata ekologiczna z udziałem jednego z ambasadorów MAK .
Dzieci uczęszczające do świetlicy nr 3 TIO wykonały plakaty tematyczne, posadziły kwiaty i nauczyły się piosenki „Moja planeta Ziemia”
Top