Działania w szkołach: część pierwsza

Działania w szkołach w ramach #TydzieńZiemi
22.04. rozpoczęliśmy #TydzieńZiemi, a w jego ramach szereg akcji, również w szkołach.
W Szkole Podstawowej nr 1, im. Zofii Urbanowskiej w Koninie dzieci z klas pierwszych przygotowały zabawki zawierające kodeks małego ekologa.
Szkoła Podstawowa nr 10 im. A. Mickiewicza w Koninie rozpoczęła od wysiania łączki kwietnej.
W Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 9
Tydzień Ziemi wystartował z pełną mocą.
Na początek uczniowie poznali historie Dnia Ziemi, później odbyły się warsztaty edukacyjne gdzie został omówiony temat prawidłowej segregacji odpadów.  Atrakcją dnia była możliwość wypowiedzenia się na temat segregacji odpadów na ściennej tablicy.
Na zakończenie tego chętni uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie „Drugie życie odpadów”.
Cały dzień w szkole przebiegł pod hasłem; „Segregujemy odpady – o klimat Ziemi dbamy”
Kolejną szkołą,która zrobiła naprawdę wiele jest                                            Szkoła Podstawowa nr 12 im. S Moniuszki .
Na początek odbyły się konkursy językowo przyrodnicze a uczniowie przeprowadzili ankiety dotyczące ochrony środowiska.
W świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia proekologiczne gdzie dzieci nauczyły się wiele o ochronie klimatu. Kolejnymi wydarzeniami które zostały zorganizowane przez SP 12 są zajęcia chemiczne „Godzina dla ziemi” i wystawa plakatów pod hasłem „Zainwestuje w naszą planetę”.
Następnie odbył się kahoot o ochronie środowiska. Dalej klasy szóste sprzątały teren wokół szkoły i spacerowały z transparentem promującym ochronę środowiska, a klasy piąte pisały listy do naszej Planety i oglądały filmy przyrodnicze. Sam Dzień Ziemi uczcili ubierając się na zielono.
Dziękujemy za Wasze zaangażowanie!
Tak szkoły rozpoczęły celebrowanie tego wyjątkowego tygodnia ale przed nami jeszcze wiele wydarzeń. Do organizacji wydarzeń z okazji #Tygodnia Ziemi włączyło się więcej szkół – czekamy na relacje i życzymy Wam powodzenia. ChceMY Żyć!
Top