Przedszkolaki

EcoPrzedszkolaki w zielonej zajezdni

Miejski Zakład Komunikacji w Koninie zaangażował Przedszkole nr 4 „Biały Konik” w Koninie oraz Centrum ogrodnicze „Magnolia” w Starym Mieście do uczestnictwa w akcji Tydzień dla Ziemi w Koninie. W ramach wydarzenia będziemy rozwijać w dzieciach wiedzę ekologiczną, omówimy zagadnienia związane z zeroemisyjnym transportem zbiorowym oraz poznamy różne gatunki roślin i ich wpływ na naszą planetę.
Dnia 22 kwietnia 2022 roku o godz. 9:30 zabieramy dzieci z Przedszkola nr 4 „Biały Konik” na ekologiczną, zeroemisyjną przejażdżkę autobusem elektrycznym. Podczas podróży opowiadać będziemy o korzyściach dla naszej Ziemi, płynących z transportu zbiorowego i wykorzystywaniu pojazdów elektrycznych, hybrydowych oraz wodorowych.
Następnie autobus dojedzie do Centrum ogrodniczego „Magnolia” w Starym Mieście, tam pospacerujemy oglądając sadzonki roślin przeróżnych gatunków. Porozmawiamy również o tym jak ważne znaczenie w naszym życiu i życiu planety odgrywają rośliny i dlaczego należy je w jak największych ilościach sadzić. Dzieci otrzymają tu nasiona różnych warzyw, które będą mogły zasadzić np. w przyprzedszkolnym ogródku.
Dalsza nasza podróż prowadzi do zajezdni Miejskiego Zakładu Komunikacji w Koninie, tutaj przedszkolaki zobaczą gdzie i jak ładują się autobusy elektryczne, poznają działanie ekologicznej myjni autobusowej i wspólnymi siłami posadzą trzy krzewy zimozielone, co dla nas wszystkich będzie wspaniałą pamiątką i podsumowaniem Tygodnia Ziemi w Koninie.
Każdy z uczestników wydarzenia otrzyma kartonowy autobus elektryczny do własnoręcznego złożenia i pomalowania. Dzieci po powrocie z naszej eco-wycieczki będą miał również za zadanie wykonać prace plastyczne w formacie A3 związane z ekologią. Wszystkie prace przedszkolaków wywiesimy w naszych przyjaznych dla środowiska autobusach, tak aby nasi pasażerowie również byli bliżej działań ekologicznych.

Data

kw. 22 2022
Wydarzenie odbyło się!

Czas

09:00 - 12:00

Lokalizacja

Centrum ogrodnicze Magnolia w Starym Mieście, Zajezdnia MZK Konin, ul. M. Dąbrowskiej 10, 62-510 Konin
Miejski Zakład Komunikacji w Koninie Spółka z o.o.

Organizator

Miejski Zakład Komunikacji w Koninie Spółka z o.o.
Strona WWW
https://mzk-konin.com.pl
Top