Rusza sondaż obywatelsko – klimatyczny MAK!

Młodzi Ambasadorzy Klimatu zapraszają wszystkie osoby, które nie mogły wziąć udziału w bezpośrednich konsultacjach do wypełnienia ankiety sondażu obywatelsko-klimatycznego: https://forms.gle/ZXegzanEAuYvrnnw8  

Chcemy zebrać opinie młodych mieszkańców Konina  na temat sposobów włączania się w dialog z władzami miasta oraz chęci realizacji różnorodnych form interwencji klimatycznych – mówi Julia Nowaczewska, jedna z prowadzących konsultacje – W sondażu prezentujemy różne mechanizmy i formy partycypacji obywatelskiej i różne formy niskokosztowych interwencji klimatycznych, które można wprowadzić we własnym otoczeniu i pytamy które formy partycypacji obywatelskiej i interwencji klimatycznych są dla Was najbardziej atrakcyjne, a które odrzucacie – dodaje.

Szczegółowe wnioski z sondażu obywatelsko-klimatycznego MAK przedstawią na Klimatycznym Sejmiku Samorządów Uczniowskich, który odbędzie się w dniu 24 kwietnia 2023 r. w Domu Kultury Oskard.

A co najważniejsze! Wszystkie opinie i sugestie zostaną wykorzystane przez MAK w tworzeniu polityki dialogu klimatycznego. którą jako Młodzi Ambasadorzy Klimatu chcą wdrożyć w Koninie poprzez podjęcie obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej.

Top