Przyszłość Jest Teraz

Przyszłość Jest Teraz

autorka: Blanka Hardek

W czwartek 21 lipca miejsce miało kolejne wydarzenie. Spotkaliśmy się w lokalu na ul. Dworcowej 2 pod szyldem „Przyszłość Jest Teraz.” Łatwo zauważyć, że tematyka była zupełnie inna niż na poprzednim spotkaniu pod tytułem ,,Wakacje to świetny czas aby porozmawiać o tym , co w życiu ważne”, prowadzonym przez Panią Magdalenę Grzeszkiewicz-Brzęcką i Panią Beatę Kubsik.

Mieliśmy okazję porównać swoje opinie na wiele różnych tematów i dowiedzieć się, z jakimi problemami klimatycznymi mierzą się inni.

Mimo, że dyskusja prowadzona była w nieco poważniejszym tonie i dotykała tematów migracji, uchodźców klimatycznych, zmian, które zauważamy wokół siebie i zanieczyszczenia środowiska, nie zabrakło zawsze obecnej cudownej atmosfery i zaangażowania ze strony uczestników.

Nie było to jednak wszystko, co zrobiliśmy! Podjęliśmy się też stworzenia plakatów w formie kolaży, które przedstawiały naszą przyszłość, jaką widzimy ją za 20 lat. Owoce naszej współpracy dały nam pole do dyskusji na temat przyszłości i tego, jak klimat się z nią wiąże.

Nasze spotkanie nie udałoby się bez stowarzyszenia Lepszy Świat, które współorganizowało wydarzenie. Serdeczne podziękowania kierujemy zwłaszcza w stronę Franciszka Niemczywskiego, który poprowadził warsztaty.

 

 

Top