Festiwal Klimatyczna Rewolucja – warsztaty i wydarzenia dla każdego!

Coraz większymi krokami, zbliża się wyczekiwany przez was Festiwal, dlatego przychodzimy dzisiaj do Was z dawką najważniejszej wiedzy dotyczącej samego wydarzenia.

Głównymi miejscami wydarzeń w Koninie, gdzie odbędą się warsztaty i prelekcje to:  Centrum, V Osiedle, Starówka i Gosławice. Ich dokładne lokalizacje możecie znaleźć na naszej stronie w sekcji ‘’Miejsce’’. Rozpoczniemy w Konińskim Domu Kultury w Sali Widowiskowej w godz. 10.00 – 12.45. Właśnie wtedy będzie mogli wziąć udział w debacie młodzieżowej “Czy życie bez plastiku jest możliwe?” Czy istnieje możliwość całkowitej rezygnacji z plastiku? Co się stało, że jesteśmy do niego tak zależni? Możecie głośno powiedzieć co myślicie na ten temat oraz posłuchać innych młodych o możliwościach rezygnacji z plastiku”.

Wszystkie wykłady i warsztaty są podzielone na różne stopnie trudności, aby każdy znalazł coś dla siebie. Oto jedna z niesamowitych lekcji, na które możecie się zarejestrować: “Jak naprawdę wygląda świat?”Jak wygląda ta lokalność w najbardziej poszkodowanych obszarach? W trakcie spotkania połączymy się online z przedstawicielami Młodych z Dżibuti – to kraj leżący w rogu Afryki. Zmiany klimatyczne wpływają na rosnące temperatury, coraz mniejsze plony i niewystarczającą ilość wody w najuboższych częściach świata. Ludzie zmagają się z brakiem wody pitnej i żywności. Dzieci umierają z głodu. Jak zapewnić im bezpieczeństwo, opiekę psychospołeczną i edukację?” – o tym opowie wam m.in. pani Renata Bem, Dyrektorka Generalna UNICEF Polska. Wejdźcie na stronę wydarzenia i zobaczcie inne prelekcje naszego programu!

Wszystko czego można się dowiedzieć uczestnicząc w festiwalu jest w tematyce: klimatu, środowiska, odpadów i energii.

Jeżeli jeszcze nie jesteś zarejestrowanx nie czekaj i to zrób, bo będziesz żałować!

Link do zapisów: Festiwal Klimatyczna Rewolucja | Gridaly

Top