Działania w szkołach: część druga

Działania w szkołach w ramach #TygodniaZiemi
Kolejny dzień wielu akcji klimatycznych w Konińskich szkołach za nami. Pierwsze na naszej liście jest w  II Liceum Ogólnokształcące im K.K. Baczyńskiego w Koninie, w którym uczniowie zorganizowali Kahoota o wykorzystywaniu zasobów wodnych i rozstrzygnęli konkurs plastyczny pt. ,,Konin w 2050 r’’, zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
Tymczasem w III Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Koninie także odbył się Kahoot, który poszerzył wiedzę ekologiczną uczniów, a na holu  mieli oni okazje napisać na tablicy co sądzą o działaniach na rzecz klimatu. Jesteśmy bardzo ciekawi waszych opinii!
przygotowała dla swoich podopiecznych ekologiczne lekcje, w których uczniowie rozmawiali o tym, że Ziemia jest dla nas darem, który należy pielęgnować oraz zorganizowała wystawę na temat szacunku do przyrody. Prezentację poprowadziła @Julia Nowaczewska – nasza Ambasadorka, serdecznie dziękujemy uczniom klasy czwartej za zaangażowanie w wykonaniu zdjęć.
W Szkoła Podstawowa nr 10 im. A. Mickiewicza w Koninie odbyła się akcja ,,Sprzątanie dla Polski”. Uczniowie odwiedzili okoliczne tereny i podjęli kolejne kroki w trosce o czystszą planetę oraz wysiali łąkę kwietną.
Szkoła Podstawowa nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Koninie trwa na całego, a na korytarzu można podziwiać prace plastyczne uczniów o tematyce pro-ekologicznej. Pozytywnie zaskoczył nas również pomysł obchodów połączenia ekologii ze sportem!
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 9 w Koninie zorganizowała warsztaty, na których uczniowie wysłuchali pogadanki na temat zagrożeń dla Ziemi oraz wykonali plakaty pokazujące przyczyny i skutki zapobiegania zagrożeniom. Ostatnie klasy wykonały informacyjne GRAFONOTKI na temat zagrożeń ekologicznych dla Ziemi.
wykazała się niezwykłą kreatywnością, ponieważ uczniowie stworzyli własne GRY PLANSZOWE o tematyce dbania o klimat. To świetna inicjatywa!
Nie zapomnieliśmy również o Szkoła Podstawowa nr 7 w Koninie, która organizuje masę różnych aktywności, oczywiście wszystko dla dobra naszej planety.
Na koniec  Szkoła Podstawowa nr 1 im. Zofii Urbanowskiej w Koninie gdzie mieliśmy przyjemność przeprowadzić warsztaty klimatyczne ,,Jak można ograniczyć swój własny ślad węglowy’’ dla klas VIII. Zostaliśmy przyjęci bardzo ciepło, za co serdecznie dziękujemy. Wszystkim szkołą gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie.
Top