Tydzień Praw Dziecka w Koninie za nami


Redakcja : 29 października 2021

Akcja, która toczyła się w dniach 18 – 22.10.2021r. we wszystkich szkołach podstawowych i ponadpodstawowych w Koninie zakończona!

Zaskoczył nas bardzo pozytywny oddźwięk i reakcja dotycząca akcji, uczniowie we wszystkich szkołach w Koninie organizowali: konkursy, debaty, gazetki i wystawy, prezentacje, tworzyli filmy, koncerty, dni poświęcone konkretnym prawom oraz wiele więcej. Do akcji przyłączyły się przedszkolaki z Przedszkola nr 4 „Biały Konik”, które przemaszerowały w niebieskim pochodzie przez miasto.

– Wydarzenie to pokazało także potrzebę mówienia o Prawach Dziecka i Ucznia, niestety wielu z nas nie wiedziało o istnieniu bardzo ważnego dokumentu – Konwencji Praw Dziecka, uchwalonej w 1989 roku i przyjętej przez Organizację Narodów Zjednoczonych na prawie całym świecie. Pokazuje to, że nadal wiele jest do zrobienia w tym temacie, a dzieci i młodzież mają prawo wiedzieć o swoich prawach. Dało nam to także możliwość do otwartej dyskusji która zaczęła się od stosunkowo prostego pytania: „Czy prawa dziecka zawsze i wszędzie są przestrzegane?” – mówi Zofia Wójcik, młoda działaczka ze Stowarzyszenia M-LAB, radna Młodzieżowej Rady Miasta Konina.

Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym placówkom we włączenie się w nasze działania, mamy nadzieję, że wnioski które wyciągnęliście podczas trwania Tygodnia Praw Dziecka zostaną z Wami na dłużej, a o Naszych Prawach jeszcze nie raz będzie głośno w Koninie!

Zobaczcie jak było!

Zobacz też:

Top