Młodzi Ambasadorzy Klimatu na szkoleniu u Rzecznika Praw Obywatelskich


Redakcja : 13 lutego 2023

W piątek 10.02.2023 pojechaliśmy do Warszawy na niezwykłe szkolenie. Wszystko za sprawą Rzecznika Praw Obywatelskich dr hab. Marcina Wiącka, który zaprosił nas na dedykowany program tutoringowy. W ciągu kilku najbliższych miesięcy, dziewięciu z nas będzie mieć swojego mentora, z którym będzie współpracować do czerwca 2023 roku.

Inspirujące spotkania z ekspertami

Podczas tego szkolenia mieliśmy okazję spotkać się z wieloma wyjątkowymi osobami. Najpierw rozmawialiśmy z Rzecznikiem oraz Głównym Koordynatorem do spraw społecznych w jego biurze, Andrzejem Stefańskim. Tematem naszej rozmowy były nasze działania jako Młodzi Ambasadorzy Klimatu, problemy, które trapią młodzież oraz nasze prawa jako uczniów.

Następnie, spotkaliśmy się z Maciejem Kaweckim, prezesem Instytutu Polska Przyszłości im. Stanisława Lema oraz z Krzysztofem Dobiesem, dyrektorem generalnym w Fundacji Avalon. Obaj podzielili się z nami swoimi doświadczeniami i wiedzą, dzięki czemu możemy teraz jeszcze bardziej uwierzyć w nasze możliwości jako młodych ludzi.

Co zyskaliśmy dzięki szkoleniu

Dowiedzieliśmy się wiele cennych rzeczy od naszych tutorów. Krzysztof Dobies podzielił się z nami swoimi doświadczeniami z organizacji Pol’and’Rock Festival i pokazał nam, jak ważne jest planowanie projektu od samego początku – od fazy kreacji, aby zbudować wizję i wykreować przekonującą opowieść.

Podczas gdy p. Krzysztof opowiadał o etapach realizacji i co w danym etapie trzeba wykonać, zacząłem faktycznie swoimi oczyma widzieć nasze wydarzenie, a właściwie jego realizacje. Wcześniej trudno było mi to sobie wyobrazić. – powiedział Kacper Roszak Młody Ambasador Klimatu

Z kolei Maciej Kawecki i jego menadżer Jarek Bielski podzielili się z nami doświadczeniami z organizacji festiwalu przyszłości, nauki, technologii, kultury pn. „Bomba megabitowa” i udowodnili nam, że można budować międzypokoleniowe porozumienie bez stawiania sobie sztywnych barier w komunikacji.

Możliwość rozmowy z Maciejem Kaweckim pokazała mi, jak duże możliwości mamy jako młodzi ludzie. Dodatkowo, podobała mi się luźna atmosfera i forma dialogu, a nie monologu, jaką zastosował rozmawiając z nami. Sądzę, że jest niezwykle doświadczonym człowiekiem i podobało mi się, że był z nami szczery i pokazał nam swoje błędy z przeszłości. – powiedziała Blanka Hardek Młoda Ambasadorka Klimatu

………………………………………………………….

Chcesz mieć dostęp do szkoleń organizowanych przez Stowarzyszenie M-LAB? – Zostań wolontariuszem! Wolontariat w M-LAB

Bądź na bieżąco i śledź nas na Facebooku: Facebook/Stowarzyszenie M-LAB

Zobacz też:

Top