Gra o aktywizm


Wiktoria Skwarczyńska : 9 listopada 2022

Zapraszamy serdecznie na młodzieżową sesję dialogu pn. „Gra o aktywizm”. Sesja przeznaczona jest dla uczniów konińskich szkół ponadpodstawowych, którzy myślą o rozpoczęciu działalności aktywistycznej, bądź już działają np. w samorządach uczniowskich.
Sesja odbędzie się 17 listopada 2022, 9:00 – 12:00, w Sali Ratuszowej przy ul. Wiosny Ludów 6.

Chętną młodzież wraz z opiekunami prosimy o zgłaszanie udziału w formularzu zapisów: https://forms.gle/MBxBK6tB1vVHjcq79
Ilość miejsc ograniczona.

Sesję dialogu poprowadzi Julia Nowaczewska — członkini Młodzieżowej Rady Klimatycznej przy Ministrze Klimatu, uczestniczka projektu Młoda Polska realizowanego przez Fundację Szkoła Liderów, Młoda Ambasadorka Klimatu, wolontariuszka Stowarzyszenia M-LAB.
Metodologia sesji została wypracowana podczas warsztatów zorganizowanych przez Fundację Szkołę Liderów podczas projektu Młoda Polska.

Sesja dialogu o aktywizmie „Gra o aktywizm” zostanie przeprowadzona w systemie myślenia celowanego i wizualizacji przestrzennej. To nadal mało znana metoda, lecz niesamowicie przydatna podczas ustalania planów, celów i problemów. Wywodzi się od myślenia siatkowego, a ta natomiast z myślenia systemowego.

Mimo trudnych nazw tak naprawdę chodzi o rozmowę. Rozmowę młodzieży z młodzieżą o zmianach. O tym, czy się ich podejmować i kiedy? Co daje nam odwagę i co jest demotywatorem? Wszystko po to, by wyciągnąć przydatne wnioski i projektować prawdziwe działania lokalne, które przybliżą nas do celu – aktywizmu, który nie jest tylko pustym słowem, a prawdziwą zmianą w rękach ludzi.

Wydarzenie organizuje młodzież ze Stowarzyszenia M-LAB w partnerstwie z Miastem Konin.

Zobacz też:

Top