Plakat "Przyszłość jest teraz"

Przyszłość jest teraz!

Zapraszamy na 3-godzinne warsztaty, które odbędą się w ramach projektu „Przyszłość jest teraz!”. Poprowadzą je młodzi eksperci i ekspertki, które od miesięcy się do nich przygotowywali, szlifując wiedzę, zdobywając doświadczenie oraz angażując do wspólnego działania lokalne społeczności.
Wokół tematów związanych z migracjami oraz katastrofą klimatyczną, planujemy wspólną dyskusję, wymianę doświadczeń, pracę zespołową i indywidualną. Podczas warsztatu pragniemy stworzyć twórczą i inspirującą przestrzeń dla wszystkich, niezależnie od doświadczenia i dotychczasowego zaangażowania.
————————————————————————————————-
Kilka słów o projekcie:
Po okresie szkoleń i warsztatów, młodzież z 4 gmin w Wielkopolsce zaplanowała i przeprowadziła projekty partycypacyjne w swoich miejscowościach. Tematy, wokół których pracowali to zmiany klimatu i migracje.

Podczas projektu odbyły się trzy duże bloki warsztatowe i szereg działań przygotowujących do realizacji poszczególnych etapów projektów.

Na bazie tych doświadczeń w czterech gminach w Wielkopolsce młodzież zrealizowała zaangażowane projekty partycypacyjne, a wśród nich między innymi: wspólne gotowanie w Domu Sąsiedzkim w Kaliszu, pikniki wielokulturowe, instalację partycypacyjnego słupa ogłoszeniowego w Mosinie, kredowanie przestrzeni miejskiej, spacer etnobotaniczny wokół jeziora w Słupcy, warsztaty i pogawędki ekologiczne, piknik wielokulturowy w Pleszewie i wiele, wiele innych.
To właśnie Ci młodzi eksperci i ekspertki zaplanowali dla swoich rówieśników zajęcia/warsztaty, które poprowadzili już zarówno w szkołach jak i na zbiórkach drużyn harcerskich, czy podczas spotkań grup, które miały ochotę porozmawiać o zaangażowaniu społecznym.

W kontekście zmian klimatu i rosnącej skali migracji młodzi podejmują dyskusję o tym jak działać i jak nie pozostawać biernym, jak mądrze się angażować i jak włączać do takiego działania lokalne społeczności.

To niepowtarzalna okazja do tego, aby o sprawach ważnych i często niełatwych młodzież mogła porozmawiać z rówieśnikami i rówieśniczkami, którzy i które postanowili wziąć sprawy w swoje ręce wierząc, że przyszłość jest teraz.

Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapisz się

Data

lip 21 2022
Wydarzenie odbyło się!

Czas

16:00 - 19:00

Więcej informacji

Zapisz się
M-LAB Konin

Lokalizacja

M-LAB Konin
Dworcowa 2, 62-510 Konin
Kategoria

Organizator

Stowarzyszenie Lepszy Świat
Strona WWW
http://lepszyswiat.org.pl/
Top