Zofia Wójcik

Zofia Wójcik
Informacje:
status:
Ambasador MAK
wiek:
17 lat
szkoła:
Szkoła Podstawowa Towarzystwa Salezjańskiego w Koninie
Media społecznościowe:
facebook:
O mnie

 

Jestem Młodą Ambasadorką Klimatu oraz Radną Młodzieżowej Rady Miasta, uczęszczam do Szkoły Podstawowej Towarzystwa Salezjańskiego w Koninie. 

Dbanie o środowisko jest dla mnie bardzo ważne, w swoim codziennym życiu ograniczam jedzenie mięsa i produktów odzwierzęcych i w przyszłości planuje zostać wegetarianką, w tym momencie 85% nabiału który spożywam jest nabiałem roślinnym.

Może to oczywiste, ale nie używam plastikowych butelek, noszę własne wielorazowe, unikam także reklamówek zrobionych z plastiku, zamiast nich używam toreb płóciennych.

Oszczędzam prąd i wodę, od ponad 3 lat nie biorę kąpieli w wannie.  Używam także czytnika do czytania, uwielbiam czytać książki, ale mam świadomość, że aby one powstały muszą zostać zużyte ogromne ilości wody i prądu. 

Podczas swoich zakupów zwracam uwagę na kosmetyki które kupuję, staram się aby były one cruelty-free oraz miały wegańskie i nie zawierające sztucznych barwników składy, oraz ekologiczne opakowania, najlepiej zrobione z surowców z recyklingu.

Aktywnie działam też w Młodzieżowej Radzie Miasta, jestem również założycielką M-BAZY (projekt M-LABU  skierowany do młodzieży), a także Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego w swojej szkole.

 

Poznaj innych ambasadorów MAK
Top