Julia Nowaczewska

Julia Nowaczewska
Informacje:
status:
Ambasador MAK
wiek:
18 lat
szkoła:
III Liceum im. Cypriana Kamila Norwida
Media społecznościowe:
O mnie

Dom jest wyjątkowy. To ostoja, nie tylko budynek, a marzenia, myśli, bezpieczeństwo i miejsce do życia.

Natura jest niesamowita.  To matka, która stworzyła to gdzie żyjemy, na co patrzymy, kogo mamy wokół i co robimy.

Wspólnie tworzą ziemię, która jest naszym naturalnym domem. To cudowny dar, który otrzymaliśmy razem z życiem, a są one nierozerwalnie połączone.


Dostajemy tak wiele, nie dając z siebie nic. Tylko że to „nic” jest cichym zabójcą. Zabieramy coraz więcej, więcej i więcej, ale nie umiemy tego robić zgodnie z prawami natury. Każdy krok przybliża nas do punktu, gdzie stracimy dom, a tracąc ziemię, odejdzie z nią życie nasze i przyszłych pokoleń. Nie możemy do tego dopuścić.
Dlatego jako ambasador kieruje się właśnie tym hasłem:

Ziemia to nasz wspólny dom, musimy o niego zadbać.

A co ja robię? Właśnie to. Uczę się i dziele się wiedzą z każdym, kto tylko chcę mnie posłuchać. Opiekuję się roślinami i co dzień zachwycam ich idealnością. Z natury czerpię inspirację. Nie marnuje jedzenia oraz wody. Robię zakupy tylko jeżeli muszę, a każdą rzecz wykorzystuje w pełni. Jestem członkiem Młodzieżowej Rady Klimatycznej II kadencji przy Ministerstwie Klimatu i Środowiska absolwentką projektu Młoda Polska Szkoły Liderów.

Wszystko by się zmieniło, gdyby każdy wykonywał takie gesty — małe wyrzeczenia pozwolą zbudować wielkie jutro.

Czy martwimy się, że sztuczna inteligencja sprawi, że poczujemy się gorsi? Zamiast tego powinniśmy mieć kompleks niższości za każdym razem, gdy patrzymy na kwiat.

– Alan Kay

Poznaj innych ambasadorów MAK
Top