Blanka Hardek

Blanka Hardek
Informacje:
status:
Ambasador MAK
wiek:
17 lat
szkoła:
II Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego
Media społecznościowe:
facebook:
Jestem organizatorem pomysłu:
O mnie

Najważniejsze, co chciałabym o sobie powiedzieć, to że lubię wszystko. Uważam, że każda rzecz jest warta spróbowania, poznania i zgłębienia.

Pasjonuję się wspinaczką górską oraz narciarstwem i zawsze wyczekuję możliwości wyjazdu na południe Polski. Uwielbiam próbować nowych i różnorodnych sportów ekstremalnych, natomiast wszystko co związanie jest ze szczytami górskimi skradło moje serce.

Moje zamiłowanie do wyzwań i adrenaliny nietrudno zauważyć w moim charakterze. Jestem osobą zdeterminowaną i uparcie dążącą do celu, nie bojącą się wyznaczać sobie wysokich celów i często obierającą niekonwencjonalne metody podczas ich osiągania. Jako przykłady takich działań można chociażby podać fakt mojego zaangażowania w projekt Szkoła Liderów Innowacji oraz udzielanie się jako radna w VII kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Konina.

Myślenie przyszłościowe zawsze było dla mnie czymś oczywistym i niezbędnym w życiu. Początkowo, tak jak u większości z nas, nie odbywało się na dużą skalę – rozmyślałam o swoich losach, o tym, jak nieprzewidywalne i zaskakujące może być życie. Nie potrzebowałam jednak dużo, aby zwiększyć swój zakres. „Moje miasto”, „moje państwo”, „mój świat”. Myślałam o Koninie i Polsce, i zastanawiałam się, jak one zmienią się za 10, 20, 50 lat. Doszłam tym sposobem do kilku wniosków – lubimy myśleć o przyszłości jak o więcej „dziś”. Skoro dziś jest dużo samochodów, to za rok będzie ich więcej. Ale tu nasuwa się pytanie. Czy to aby na pewno dobrze? Czy chcemy aby samochodów było coraz więcej? Czy chcemy, aby powstawały coraz większe korki, aby trzeba coraz wcześniej wstawać, żeby tylko zdążyć do pracy, aby wytwarzać coraz więcej spalin i tworzyć jeszcze więcej smogu w naszym mieście? Przyszłość jednak nie jest z góry ustalona. Możemy na nią wpływać, a jeśli chcemy, nawet ją kształtować.

Tym sposobem doszłam do nieuniknionych wniosków: musimy zacząć żyć ekologicznie. Musimy działać i musimy to zrobić teraz. A przede wszystkim: musimy zdać sobie sprawę, że ta kwestia dotyczy nas wszystkich, czy tego chcemy czy nie. Wszyscy żyjemy na tej samej planecie i wszyscy doświadczymy skutków kryzysu klimatycznego.

Poznaj innych ambasadorów MAK
Top